Magaslati levegő 7.

   Ebben a sorozatunkban hegycsúcsokkal játszunk.

   Játékainkban kivétel nélkül mindig a megadott leírás alapján a hegycsúcsra kell ráismerni, és megnevezni azt.

   Kezdhetjük? 🙂

   Nem én vagyok a világon a legmagasabb, de a napjainkban létező legmagasabb hegycsúcstól is megközelítőleg csak” 1300 méterrel vagyok alacsonyabb. Ámde vannak, akik úgy tartják, hogy én vagyok a legmagasabb, akin még ember nem járt, akit még soha senkinek nem sikerült meghódítani (2021 februári adat szerint). Ennek nem kifejezetten domborzati okai vannak, amiért is nem lenne a megmászásom lehetséges, hanem egyrészt amióta 1922-ben először feltérképeztek, az óta is vita folyik a hovatartozásomon, pontosabban mondva, hogy melyik ország területén, vagy hogy ezeknek az országoknak éppen pont a határain fekszem-e, de ami az érintetlenségem fő oka, hogy hitük szerint az itt élő népek a magasságom miatt szellemek lakóhelyének tekintenek engem, így ezért engem embernek nem szabad meglátogatni, háborgatni. Volt azért időszak, amikor üzleti érdekek miatt mégis engedélyezték az egyik határoló ország részéről az országban található magas hegyek megmászását, de végül aztán pár év elteltével mégis visszavonták a helyiek hitének tiszteletben tartása érdekében. A nevem egyébként arra utal, hogy az alattam elterülő és lakhelyemül szolgáló hegyen hárman vagyunk “testvérek” – akik közül én vagyok a legmagasabb – . Rájöttél, ki vagyok?


Tetszett a feladat? Oszd meg: