Ezt az online szókereső feladványt ki tudod itt, az oldalon is tölteni, akár az online fejthető SUDOKU feladványainkat, és ha úgy érzed, elkészültél vele, az ábra kitöltése helyes, akkor egyszerűen, a közvetlenül alatta található „Válasz beküldése” gombra kattintva tudod az ábrában fellelhető megfejtést számunkra elküldeni, és annak helyességéről azonnal kapsz is egy üzenetet.
Az ábra töltése, illetve a szavak kijelölése egyszerű. A manuális fejtéssel ellentétben, itt nem vonalakkal húzzuk ki a szavakat alkotó betűket, hanem kijelöljük őket. A kockákat, illetve az azokban elhelyezett betűket egyszeri rákattintással lehet kijelölni, a másodszori kattintással lehet bármikor visszavonni a kijelölést. A kijelölés hatására a kocka besötétül, de a betű halványabban továbbra is látható marad, hisz a fejtés során még szükség lehet rá. Értelemszerűen, ha egy betű nem csak egy szóhoz tartozik, hanem többnek is részét képezi, akkor is ugyanúgy, csak egyszer szükséges kijelölni.
Ez a rejtvény csavaros is, asszociációs is, és nemzetközi is. Attól nemzetközi, hogy kizárólag népek neveihez kötött kifejezésekkel van tele; azért asszociációs, mert a megkeresendő szó nem nyilvánvaló, hanem kicsit gondolkodni kell rajta; és attól csavaros, hogy a végén nem is a megszokott lesz a beküldendő megoldás.
A kis ábrában összesen mindössze 10 szót rejtettünk el. Ha megvan már mind a kilenchez tartozó nép, amely ismert összetett szavakhoz az utótagokat mi megadtunk, akkor a helyes megoldás után az ábrában a világosan megmaradt betűkből folyamatosan haladva összeolvasható még egy szó. És most jön benne a csavar. A kapott szóról kell asszociálni, előtagként kiegészíteni egy nép nevével, és a teljes összetett szót beküldeni(tehát vigyázat, most nem elég a megmaradt betűket összeolvasni, vagy az ábrát beküldeni).
Egy példa: japánkert. Ha mi megadjuk a kert szót, akkor az ábrában folyamatosan valamerre összeolvasva a “japán” szót kéne megtalálni (ami értelemszerűen most nem szerepel benne), de a példánál maradva, előfordulhat, hogy a francia és az angol is az ábrában szerepel egyszer, ilyenkor kizárásos alapon kell gondolkodni, mert jó megoldásként egy nép csak egyszer fordulhat elő, továbbá a találat csakis nép lehet.
De ismét a japánkert összetett szót példának véve, ha a megmaradt betűkből lehetne a “kert” szót a végén összeolvasni, akkor három lehetséges helyes beküldendő megoldása is létezne a feladatnak: japánkert, franciakert, és angolkert.)
(Az ábrában a szavak minden irányban, vízszintes, függőleges, és átlós irányban is elhelyezkednek.)